Červen 2012

Exkurze a cylindr na jogurtu

27. června 2012 v 14:19 Deník
Včerejší den jsem měla v mobilovém ( mobilním? ) kalendáři označen jako exkurze. Ráno jsem tedy vstala dříve ( uííííííí! ) a naházela jsem pár věcí do tašky. Po nezbytné úpravě mého těla i postele jsem ještě chvíli lítala po domě hledajíc sluneční brýle. ( Proč místo přechodník říkám dostavník?! ) Po jejich št'astném nalezení jsem se vydala ven.

V B. mě přivítala Wolfy a po návštěvě obchodu mě odtáhla na cestu a následně na koleje, které nás měly dovést na vlakové nádraží. Jenže já jsem chudáček malé dítě, které se bojí vlaků i všeho s nimi spojeného, takže jsem při každém uslyšení auta sebevíc vzdáleného málem skákala do okolních příkopu, zatímco Wolfy se mi velice decentně posmívala.

Kresba - Jablka

27. června 2012 v 13:24 Bonyina dílka
Před několika dny jsem si prohlížela obrázky z dob, kdy jsem ještě celkem obstojně kreslila, a rozhodla jsem se tady některé z těchto výtvorů zveřejnit. Prvním z nich je zátiší, s kterým jsem se mordovala ve výtvarce. Za Vaše komentáře budu vděčná. ;D


Ztratil boty, tak si koupil bazén

24. června 2012 v 19:50 Deník
Včera jsme se s Wolfy vydaly do zámku (nejen) kvůli těm kapelám a zpěvákům, kteří tam vystupovali. Mně šlo, ostatně jako vždy, především o zámek. A taky možná o konkrétní lidi. Možná.

Hned při vstupu mě udivil hlídač tím, že chtěl vědět, co mám v obřím černém batohu. Dvě deky se do kabelky schovat nedají, chlape. Sundala jsem onu objemnou věc ze zad a jedním tahem zipu ji rozepnula. Hlídač vnitřnosti tohoto zavazadla očima zkoumal na můj vkus dlouho, tak jsem mu velice mile vhodila do ksichtu: "Deky!" Když chtěl to samé bezpečnostní opatření po Wolfy, otevřela tašku a pro změnu se ho jako by čekala vyčtení budoucnosti z tašky zeptala: "Co vidíte?" Tuším, že neodpověděl, a my jsme si zdrhly pro oranžové pásky na ruce. A pak už jsme jen bloudily od pódií do zámku a od zámku k pódiím.

Úcta k hercům, středeční abst'ák a kdo vy vůbec jste?

22. června 2012 v 22:51 Deník
Právě jsem se dodívala na Westernstory a zadala jsem si jeho název do vyhledavače, abych zjistila reakce ostatních diváků, kteří tento film viděli. A přřřísahám Vám, že tohle už nikdy neudělám. Fakt.
Poznámky o špatném prostředí, otřelosti nápadů a nevtipném humoru ponechám stranou. Nemůžu přece někomu přikazovat, čemu se má smát a nad čím se mračit. Ale mějte - proboha - respekt alespoň k těm hercům!
Neříkám, že každému herci na potkání padám do náruče se slovy: "Och, vy jste tak úžasný, krásný a dokonalý!" To ne. Ale oni si prostě úctu zaslouží! ( Jo, já vím, praktikuju pravá opak. Někdy. Ale pšššššt, nemusí to hned každý vědět. )

Pronásledována hereckou rodinou

19. června 2012 v 6:37 Deník
Ne, vůbec mi to nevadí. Však proč by mělo? Je to přece můj oblíbený herec. Tak proč mě doháje pořád pronásleduje?

V sobotu jsme byly s Wolfy v divadle. Hrál tam. Jako by to nestačilo, když nám během přestávky zmizel z očí, narazily jsme na jeho ženu, čirou náhodou také herečku. Oba jsou v práci dokonalí, ale proč, PROČ je mám potkávat nejen tam, ale i mimo divadelní prkna?

Sympatické strašidlo

17. června 2012 v 13:09 Deník
V pátek odcestovala naše třída na jednodenní výlet do Vídně. Tamní program se skládal ze tří částí - prohlídka Schönbrunu zvenčí a jeho zahrad, historické jádro města a zábavní park Prater.

První zmíněná část nestála za nic. Zámek mě velice zklamal. Netuším proč, ale mi se asi jako jedinému člověku na Zemi líbí více ta naše polorozpadlá raně barokní budova s odrbanou omítkou, které láskyplně říkáme náš zámek. Musím ale uznat, že zadhrady mají "o něco" hezčí. Pozitivnější hodnocení mi vymluvilo i sápání na kopec, při kterém mi bylo zle. Miluju Slunce a teplo, ale na skoro 30° jsem oblečená nebyla a sluneční brýle jsem měla zahrabané v batohu v autobuse.

McFňuk, vrat'te mi ty boty!

13. června 2012 v 19:15 Deník
Nejen pokladní, už i doktorky a prodavačky se rozhodly psychicky mě mučit. Ehm, doktorky. Ta ženská, za kterou jsem dneska šla cvičit, medicínu nikdy vystudovat nemohla. Nejenže mě mučí, ona si k mému lámání kostí a svalů přizve i mou mamku. Prý aby cvičila se mnou. A víte, co dělala? Během mé pomalé smrti se mi celou dobu tlemila, tse!

Nepříjemný pohled nepříjemného herce

9. června 2012 v 13:45 Deník
Máme s Wolfy nepochopitelný zvyk - chodit na každé divadelní představení dvakrát. A tak se stalo, že jsme měly na včerejšek naplánováno podruhé se vydat na Komedii. Wolfy k nám přijela už o hodinu a půl dříve, aby si užila mé a mamčino panikaření. Asi jsme ji zklamaly, protože jsme prý tentokrát hysterčily málo. Co by ještě chtěla?!

Grafofil v jeskyni

8. června 2012 v 14:22 Deník
Nedávno mě kamarád nazval grafofilem. Docela oprávněně, protože jsem se právě třásla na jeho písmo, ze kterého bych si v hlavě vykonstruovala grafolocický rozbor. Velice mě zklamal, když pak vzal gumu a jeho podpis zmizel. McFňuk.

Včera jsem byla se třídou na geologické vycházce. A kromě otlačených nohou, pár kamenů a špatné nálady jsem si domů přinesla i jeden překvapující zážitek. Aniž bych to tušila, jsem totiž klaustrofobik.

Seřvání (od) učitele

6. června 2012 v 21:40 Deník
Pondělí 6. května ve 13.45

Asi před čtvrt hodinou jsem dorazila domů, a jsem za to vážně vděčná. Zmokla jsem, protože venku lije jako z konve. Okamžitě jsem si zula své modročerné botečky a převlékla jsem se. V těch botaskách by se dalo plavat, kolik je v nich vody. Nemám ráda déšt'. Stupňuje se to, čím víc jsem díky němu promočená. A zvláště na nohy v již zmíněných botech jsem docela náchylná. Když jsem nedávno zdrhala z domu Wolfy na autobus a musela jsem se obout do mokrých střevíčků, málem jsem sebou sekla. Ony se za ty dvě hodiny vážně nestihly vysušit a byly tak odporné, jako když jsme s Wolfy doběhly z venku. Brrrr!