Srpen 2011

Dovolená...?!

29. srpna 2011 v 7:22 Deník
Tak jsem se včera vrátila z dovolené z Chorvatska. Teda... Tolik trapasů jako za ten týden jsem snad ještě nikdy nezažila. (Rudnu.)

První den mně mí milovaní rodiče nechali v noci samotnou na pláži. Překvapivě pro mě bylo těžké najít cestu do domu, ve kterém jsem byla jednou za svůj život, a někteří lidé se dost divili, když mě během půlhodinky potkali asi počtvrté... Nakonec jsem takhle bloudila necelou hodinu, než jsem se dostavila domů. Jsem šikulka! Ne, nejsem egoista, jen pamatuju na Murphyho citát: "Nejsi čkověkem, pokud se aspon pětkrát za den nepochválíš."

Druhý den jsem pro změnu omdlévala v autě. Průměrná teplota 35'C holt mému srdíčku ani trošku neprospívá, no...

Třetí den jsem přežila, pokud si správně pamatuju, bez fyzické i psychické újmy.

Zato čtvrtý den vše vynahradil. Někdo tam nahoře mě prostě řídí heslem: "Když trapas, tak pořádnej!" Šla jsem s kamarádkou Nikou po pobřeží a proti nám se za ruce vedli kluk a holka. Jenže Nika si zvykla, že kolem sebe slyší jen chorvatštinu, němčinu, angličtinu a pár pro nás těžko rozpoznatelných jazyků.

Když před náma uviděla dříve popisovanou dvojici, řekla: "Ta holka je nějaká malá. A ten kluk nějakej moc starej... A nejsou to náhodou Češi?" Překvapivě se ozvalo: "Náhodou jsme!" Jenže ten kluk si myslel, že jsem to řekla já, a proto jeho slova i vražedné pohledy logicky směřovaly ke mě...

Pokračovaly jsme co nejrychleji dál, když kolem nás prošel jeden kluk. Nika na něj začala dlouze zamilovaně zírat a já se naštvala a šla za ním se slovy: "Hey, boy? Do you speak English, please?" "Yes," odpověděl mi. A tak začala moje a potom hlavně Nikčina debata s Němcem, na kterého jsme - netuším proč - mluvily anglicky. Po pěti minutách, kdy jsem mu moc nerozuměla (on mluvil skvěle, ale já nechápala o co jde), jsem ze zeptala: "Sprechen sie Deutsch?" Nemyslela jsem to vážně, ale odpověděl mi: "Ja! Ich komme aus Deutschland!"

Nika se na mě otočila a zeptala se, co to znamená. "Že jsme v háji, protože já německy umím jen základy základů." A tím si ještě nejsem jistá. :) Ále... domluvili jsme se! Sice jsem u toho zpočátku používala hlavně ruce, pak se přidal i jazyk a když jsem nevěděla německy, skočila jsem do angličtiny. Ale povedlo se a další den jsme šly na pláž za oním Maxem z Německa zase.

Hrál tam jeden kluk ( no dobře, bylo mu tak 30 ) na elektrickou kytaru a zpíval. Okamžitě jsem se vrhla k němu blíž, protože obdivuji každého, kdo umí na něco hrát. Vzpoměla jsem si na jeden krásný večer tam u nás - v České republice - a začala jsem se smát na celé kolo jak magor. Přinejmenším. Jenže kluk s kytarou se na mě díval a ve stejnou chvíli jako já taky dostal záchvat smíchu. Tak pořádný, že v necelé polovině písničky přestal zpívat. Chudáček, takhle jsem mu to zkazila... :'( Zbytek večera jsem se pak bavila s tím oním Němcem.

Šestý den jsme se všichni já, Max a Nika znova setkali. Tentokrát se Max rozhodl mě jazykově úplně odrovnat, takže po deseti minutách mého mlčení vytáhl mobil a začal psát do Googlu. Pak nám mobil předal a Google to přeložil tak skvěle, že to vůbec nedávalo smysl. Nika začala nechápavě zírat na displej a já jen prohodila: "Tvař se inteligentně, i když tomu nerozumíš!"

Následovala tichá diskuze přes překladač na Googlu, při jejímž konci se Max tvářil dost znuděně. "Nuda, co?" napsala Nika do mobilu, Google to přeložil a Max se podíval na displej a pak nám věnoval nechápavý pohled. Německý Google to ale přeložil jako: "Nahý, že?" Pak jsem Maxovi vysvětlila že se to špatně přeložilo. Max se začal smát a Nika ze sebe vydávala nadávky, nacož Max v překladu řekl, že naše čeština je velmi sladký a krásný jazyk.

Já jsem tak ráda, že jsem doma... :D :D :D

Michael Jackson x David Garrett

29. srpna 2011 v 6:13 Ankety
Tak schválně, která verze je hezčí??? :D

Michael Jackson - Smooth criminalDavid Garrett - Smooth criminal

Alžběta Kolečkářová x Paloma Faith

19. srpna 2011 v 12:38 Ankety
Která písnička je hezčí? :D

Alžběta Kolečkářová - Andělskej flám
Paloma Faith - Upside downSmutek (?)

14. srpna 2011 v 20:55 Deník
Nechápu to... :/
První měsíc se díky (snad) každodennímu dešti táhl strašně dlouho a z následujícího srpna už polovina utekla. Ten čas je nějaký... divný.

Já se tak netěším do školy... :'( Hmm, taky komu by se chtělo když ví, že je to poslední rok s takovou až na pár vyjímek skvělou partou kamarádů. A taky proto, že tuhle partu převezne na několik hodin jeden učitel, kterého až na jednu spolužačku všichni ze srdce nenávidíme. Schválně, vyskočím dřív z okna já, nebo mu dám přednost?

Asi já. On by se totiž chytl parapetu, bouchl by se do hlavy, mohl by začít normálně přemýšlet, někdy se i s námi smát a ne na nás jenom řvát a to by bylo zlé, protože by se z něj tím pádem stal fajn člověk. Já mám teda fantazii! Učitel a fajn člověk? Neslučitelné!

O čem to tu mluvím (píšu)? Proč je pro mě každý člověk skvělý proto, že se usměje? Nepochopitelné...

Před chvílí jsem se smála i tomu, že mě někdo oslovil jménem. Dozvěděla jsem se totiž, že zdrobnělina mého jména (Kateřina) znamená v japonštině zelenina z vesnice. I přesto tomu jménu začínám pomaličku přicházet na chut'. :D

Mimochodem, jako malá jsem toužila mít syna Jakuba. Ted' už vím, že to znamená držící se za nohu. Nééé! Dovedete si to představit? "Hej, držící se za nohu, pojd' sem a dones mi to a to!" To je... příšerný.

Proč už mám zase tendenci někoho poučovat? No jo, docela mi chybí můj bratr. To bude tím. :D
Když tak o tom přemýšlím, už jsem zase veselá. Tak já letím tímto slavnostně končím a omlouvám se, že jsem Vás zase nudila svým článkem.

Další den s Wolfy ( aneb článek na Její přání )

10. srpna 2011 v 20:56 Deník
Další den s Wolfy. Zase na zámku...
Už při cestě tam jsem se musela smát jako bych mezi normální lidi ani nepatřila. To je prostě můj a Wolfyin styl.

No jo, zase naše neúnavné a okolními lidmi nenáviděné záchvaty smíchu. Někdy si říkám, jak to, že se nás za ně ještě někdo nepokusil zabít. I když... jeden takový by se našel. Na naše zavraždění už použil mnoho metod - zabití se na schodech při pohledu na něj, donutit nás k smíchu aby nás všichni měli za magory ( což umíme skvěle i bez něho ), dokonce nás i několikrát docela (ne)vhodně tituloval.

Netuším, co si od toho sliboval, ale... dal nám tím nové přezdívky, které jsme přijaly statečně a nebráníme se jim! Tak tohodle člověka jsem naštěstí nepotkala a jsem tomu moc moc moc ráda.

Naopak jsme společně s Wolfy potkaly jednoho... hmm... fajn... kluka (?). Dost okatě se divil, když mě uviděl za ten den asi po čtvrté a Wolfy pošesté. To je prostě náš společný dokonalý dar, někam po několikáté vejít a dělat, že jsme tam prvně. Jenže... málokdy nám to někdo věří.

Když jsme ze zámku už poněkolikáte vyšly, zamířily jsme do města. Tam jsem posnídala oběd a Wolfy poobědvala snídani. Nebo naopak? Když jsem pak Wolfy nechala na pár minut samotnou a následně se vrátila se slovy: "Tak co, půjdeme?" Odpovědí mi bylo: "Počkej. Čekám, kdy tamten kluk sletí do kašny." Okamžitě jsem shodila tašku a posadila se vedle Wolfy s reakcí: "Tak to já jdu čekat s Tebou!"

Nikdy jsem si nemyslela, že umím být taková. Ale kluk tam stejně ( bohužel? bohudík? ) nespadl, i když k tomu měl maximální talent. No jo, rodiče většinu srandy překazí...

Když jsme se pak dostaly domů, nevěděly jsme, co máme dělat. Tak jsme tam zajely znova. A jsem za to moc ráda. ( Myslete si o mě co chcete. ) Ten den patřil prostě k těm mým oblíbeným... ♥

P.S. Málem bych zapomněla, že jsme si na divadelních prknech zahrály Romea a Julii!
P.P.S: Každé slovo i písmeno z tohodle článku je vážně pravda.

Hlášky ze seriálu M*A*S*H

7. srpna 2011 v 15:40 Hlášky
Přidávám další hlášky, tentokrát z mého oblíbeného seriálu M*A*S*H.
*********************************************************************************************

Hawkey Pearce ( Alan Alda )"Měl jsem včera sen, že jsem spal, zdálo se mi to a já jsem byl vzhůru."
***
"Chceš zdravý rozum? Dám ti svůj. Bůh ví, že ho nepoužívám."
***
( Radar s Frankem prohledávají stany )
"Ty jdeš s ním, Radare, nebo ses zbláznil nezávisle?"
***
( Howkey si prohlíží B.J. )
"To co máš na sobě je příšerné, to jsi měl na frontě už posledně."
***
( Radar vzbudí Howkeyho )
"Není nad patnáctivteřinový spánek!"
***
"Chovej se šíleně, at' nemá podezření."
***
"Nemluvte na řidiče, když pije."

Hawkey a TrapperH: "Ááá, pereš ponožky!"
T: "Já musím. Nechal jsem je v noci skřítkům a ani se jich nedotkli."

( Howkey a Traper vstoupí do jejich uklizeného stanu )
T: "Hawkeye, někdo se sem vplížil a spáchal pořádek!"
***
H: "Připomínám, že jsi ženatý muž."
T: "Tuhle pomluvu vymyslela moje žena."

Trapper ( Wayne Rogers )( na přednášce )
"Co se stane v případě, že postava A je přitahována k postavě B a chtějí se vzít? Ovšem postava A je ženatý řekněme s postavou C a postava B je zasnoubená s postavou D, ale postava A nemůže nechat na pokoji postavu B, protože má tak svělou postavu."

Hawkey a B.J.
H: "Nevím, jestli mám spát ve špinavých hadrech nebo si vzít špinavý pyžamo."
B.J.: " Bud' je mi to jedno nebo je mi to jedno."
***
( v kávě se topí moucha )
B.J: "Sakra, šla ke dnu!"
H: "Jestli se do dvaceti vteřin nevynoří, jdu pro ni."
***
H ( dívá se na B.J. ): "V tomhle jsem tě ještě neviděl."
B.J.: "Nenosím je. Umazali by se, musel bych je prát a pak by byly čisté."
***
H: "Ty si myslíš, že musím mít poslední slovo, jo?"
B.J.: "Jistě!"
H: "Já ti to můžu dokázat na místě. Ne, vážně, něco řekni a běž pryč, běž."
B.J.: "Dobře, jsi velice soutěživý člověk."
H: "Fajn."
B.J.: "Udělas to."
H.: "Co?"
B.J.: "Měl jsi poslední slovo."
H: "To se nepočítá."
B.J.: "Tak neříkej nic."
H.: "Dobře."
B.J.: "Jsi nemožný!"
H: "Jsem nemožný?"
B.J.: "Jo. Zklapni, bud' zticha a už nic neříkej!"
H.: "Dobře."
B.J.: "Už ani slovo."
H.: "Žádný problém."
B.J.: "To nemá cenu."
H.: "Má!"
***
B.J.: "V tom pomeranči je magnet."
H: "Jasně, on ho oloupe, dá ten magnet dovnitř, pak nalepí zpátky slupku aniž by byl vidět jediný šef a sakra ted' vůbec nevím, o čem to tu mluvím!"
***
( Hawkey a B.J. mají ošetřit koně )
H: "Víš něco o koních?"
B.J.: "Jednou jsem šlápl do hnoje..."
H: "Tak velíš!"
***
( Howkey potkal svou dávnou lásku )
B.J.: "Opustil jsi ji?"
H: "Okamžitě jak opustila ona mě."
B.J.: "A jak se jmenuje?"
H: "Jmenuje?"
B.J.: "Byli jste mladí, ale určitě po křtu."

B.J. ( Mike Farrell )

( po seznámení s Charlesem )
"Vyhneme se předvánočnímu shonu a začneme ho nenávidět už ted'."

Hawkey a Frank ( Larry Linville )F: "Nedostatek zásob, nedostatek morálky..."
H: "Ale dostatek paniky. Frank byl vynikající velitel..."
***
F: "A co hodnost?"
H: "Nemůžu za to, že nejsem hodný jako ty."
***
F: "Pořád trpíš nevyléčitelnou chytritýdou, Pearci?"
H: "Jasně, Franku, doktoři mi dávají jen šest měsíců než tě zabiju."
***
F: "Není tajemstvím, že budu brzy povýšen."
H: "Z neandrtálce na kromanonce."
***
H: "Franku, jak by se ti líbilo darovat krev pusou?"


Charles ( David Ogden Stiers )
"Základní Winchestrovské pravidlo: Co z toho budu mít?"
***
( Hawkey je sám )
"Sedíš tu se všemi svými přáteli, jak vidím."

Hawkey a Margaret ( Loretta Swit )H: "Co takhle malá pusa na cestu?"
M: "Ale Pearci, nebud' směšný."
H: "Tak malá pusa na mě?"
***
H: "Sorry, baby."
M: "Jsem vrchní sestra!"
H: "Sorry, vrchní baby."
***
H: "Henry, že nepošleš žádost toho magora dál?"
M: "Je to major!"
H: "Henry, že nepošleš žádost toho majora dál?"

Potter ( Harry Morgan )"Jak říká moje sestřenice Natálie a prý ji mnoho lidí cituje: Válka je peklo."
***
"Mezi námi, vámi a velkým piánem, to nebyl špatný nápad!"
***
"Musíte se u mně někdy zastavit a říct mi, o čem jsme to vlastně mluvili."


Podle stránky

mash.sipe.cz


Citáty Williama Shakespeara

5. srpna 2011 v 17:54 Citáty
Nechápu, jak se to stalo, ale... nějak mi začíná být sympatický. :)
*******************************************************************************************
"Rány, které si člověk způsobí sám, se léčí těžko."
***
"Názory lidí jsou částí jejich štěstí."
***
"Nic není bud' dobré nebo špatné, naše myšlení dělá věci dobrými nebo špatnými."
***
"Směje se jizvám, kdo rány nikdy neucítil."
***
"Nemoc je nakažlivá, kéž by byla i láska."
***
"Plakat nad minulým neštěstím - to je nejjistější prvek, jak si přivolat další."
***
"Odvaha roste s příležitostí."


mine-dreamworld.blog.cz

5. srpna 2011 v 15:22

Autorka skvěle píše...
Vážně krásný dess :)