Vídeň aneb Článek jen pro Wolfy

18. června 2011 v 13:58 |  Deník
Nedávno jsem o přestávce stála před tabulí a z nudy si četla referáty svých spolužáků. Vlastně jsem na ně jenom zírala a přemýšlela o Napoleonovi ( už zase... ). Uprostřed snění o korunovaci ho a Josefíny mě zastihla otázka spolužáka: "A kde je vůbec ten tvůj?" Automaticky jsem mu odpověděla, že ve Vídni, přestože žije v Praze. Prostě mi byl kdysi představen jako vzácný host z Vídně a já si na to zvykla.

Kamarád se zatvářil dost překvapeně a pak vyhrkl: " Vídeň? To je ve Finsku?" Dost mě překvapilo, že tohle řekl někdo, kdo má ze zeměpisu 2. ( I když s učitelem, který uprostřed zápisu o hospodářství České republiky začne mluvit o tom, že v Lidlu mají levné brýle a že si koupil hned dvoje, se vlastně ani tak nedivím. )

Přes

tože jsem ten den ráno měla náladu hluboko pod bodem mrazu, tahle otázka mě rozesmála asi tak na šest následujících hodin. Učitelky sice nepochopily, co mi přijde tak vtipného na mluvnické prověrce, rovnicích atd., ale já jsem se prostě smát nepřestala.

Tyhle záchvaty smíchu se mi vrátily opět včera, když moje kamarádka Wolfy četla svoji slohovku. Napsala ji na téma citátu Jana Wericha: "Rozčilovat se znamená páchat násilí ne svém vlastním těle pro blbost druhých." Tahle slohovka byla zakončena tím, že někdy k pořádnému vzteku stačí i přesvědčení, že Vídeň leží ve Finsku. Po přečtení tohoto závěru mi Wolfy věnovala dlouhý upřený pohled a já jsem se zase jako jediná začala smát. Překvapivě... Pochopitelně...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Wolfy | 18. června 2011 v 15:17 | Reagovat

Překvapivě, pochopitelně. :D To se na to dá jedině odpovědět. Pohled jsem si nemohla zkrátka odpustit. :D

2 zoruska127 | 18. června 2011 v 16:21 | Reagovat

Ale mohla... Jen kdybys aspoň trošičku chtěla...

3 zoruska127 | 19. června 2011 v 17:17 | Reagovat

:) :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama