Červen 2011

♥♥♥ Jeden den na zámku ♥♥♥

27. června 2011 v 14:29 Deník
A opět jsem se rozhodla nudit návštěvníky mého blogu něčím, co by se teoreticky dalo zařadit do rubriky deník. Tákže... Včera jsem se opět se svou kamarádkou Wolfy vydala do "našeho" zámku, tentokrát pod záminkou koncertu dvou hudebních skupin, které mám celkem ráda.

Přesto naše kroky zamířily jako první do zámku. Hned v prvních minutách jsme začali nadávat na jistého člověka. ( No řekněte, napadlo by Vás dát do modrobílého pokoje růžové záclony? ) Jenže ještě větší šok nastal později. Když jsme s Wolfy procházely chodbou, objevil se před námi právě již zmíněný. Při pohledu na něj jsem Wolfy docela slušně rozdrtila pravou ruku.

Naštěstí kolem nás prošel bez komentáře. Děkuju jeho kolegovi, kterému dost dobře jela pusa a díky kterému náš "oblíbenec" jen kýval hlavou se slovy: "Áno, áno, áno." Přesto jsem se "nenápadně" otočila na Wolfy se slovy: "Hmm, to je ale krásný obraz. Moment, tady žádný obraz není..." Taková zrada!

Zamyšlení nad myšlením

19. června 2011 v 18:40 Deník
Je úžasné, co všechno dokáže vymyslet můj mozek. Nedávno jsem před mamkou komentovala jedno video a nemohla jsem se rozhodnout, jestli použít větu: "On si to užívá." nebo "On se v tom vyžívá." Nakonec ze mě vypadlo zasněné: "On se v tom využívá." Jak jsem k tomu přišla? Jednoduše. Před třemi týdny se mé duši povedlo opustit mé tělo. Když jsem padala, stihla jsem se bouchnout o všechny hrany a skříně v okruhu dvou metrů. ( To jsem ale šikulka!!! ) Takže od té doby jsem oficiálně praštěná.

Když se ale tak porovnávám se svým bratrem, jsem úplně v pořádku. Jeho největší poklona, kterou kdysi okomentoval jednu holku, zněla: "Hmm... je pěkná jak prase." On to myslel, jako že je strašně krásná, ale já jsem dostala šílený záchvat smíchu. A co teprve, když mu jeho kamarádka napsala: "Pořád se ti líbí moje ségra?" Bratr pohotově odpověděl: "Ta je blbá a hnusná... Moment, vždyt jste obě stejný." Jenže když on si píše s holkama, který mají IQ -127, tak je to pak těžký... hodně těžký...

Vídeň aneb Článek jen pro Wolfy

18. června 2011 v 13:58 Deník
Nedávno jsem o přestávce stála před tabulí a z nudy si četla referáty svých spolužáků. Vlastně jsem na ně jenom zírala a přemýšlela o Napoleonovi ( už zase... ). Uprostřed snění o korunovaci ho a Josefíny mě zastihla otázka spolužáka: "A kde je vůbec ten tvůj?" Automaticky jsem mu odpověděla, že ve Vídni, přestože žije v Praze. Prostě mi byl kdysi představen jako vzácný host z Vídně a já si na to zvykla.

Kamarád se zatvářil dost překvapeně a pak vyhrkl: " Vídeň? To je ve Finsku?" Dost mě překvapilo, že tohle řekl někdo, kdo má ze zeměpisu 2. ( I když s učitelem, který uprostřed zápisu o hospodářství České republiky začne mluvit o tom, že v Lidlu mají levné brýle a že si koupil hned dvoje, se vlastně ani tak nedivím. )

Přes

NightWork

17. června 2011 v 15:13 Osobnosti ze současnosti
NightWork ( v překladu: noční práce ) je hudební skupina , která vznikla v roce 2005 jako záminka k záškoláctví. Jejími členy jsou:

Vesmír

15. června 2011 v 15:35 Témata týdne
Vesmír??? Jako první by se mi asi měla vybavit nějaká poučka ze základky, co to vesmír vlastně je. Světe div se, žádnou poučku si nepamatuju...

Přesto bych tady chtěla rozebrat vesmír, do kterého se každý z nás někdy za čas schovává. Vždyt je to tak lehké, zavřít oči a nechávat se unést do svého vlastního vesmíru, na svou vlastní planetu, kde jsem jen já a věci, které mám moc moc ráda...

Přesto dokáže člověka pěkne nas...štvát, pokud ho někdo z jeho nádherného vesmíru vytrhne všednodenní realitou. Většinou mám po tomhle nepěkném zážitku náladu hluboko pod bodem mrazu, nervy v háji a pár dalších pěkných věcí. Kdysi se mi stalo, že jsem se do svého světa přenesla zrovna při psaní diktátu a mluvnické prověrky. Vzpoměla jsem si na jeden večer, kdy jsem byla spolu se třema kamarádkama v blízkém zámku ( ano, já = magor do historie ).

Citáty o smíchu

12. června 2011 v 13:33 Citáty
A protože jsem se v poslední době zbláznila do citátů, přidávám sem další :-)

Stroj času

10. června 2011 v 20:49 Témata týdne
Téma dnešního týdne je stroj času, takže bych se tu ráda rozepsala i přesto, že to zase nikdo nebude číst... nPokud by se mi do rukou dostal stroj času, asi bych nevěděla, kam bych chtěla dříve... Ale protože miluju dějepis, asi bych jako první zavítala do roku 1815 na ostrov Svaté Heleny. Moc ráda bych se potkala s Napoleonem di Buonapartem v době, kdy se k němu lid obracel zády a skončila Jeho stodenní vláda.

Bavilo by mě prožít, nebo alespon sledovat Napoleonův vztah k tehdy asi čtrnáctileté Lucii Elizabeth Balcombeové, později Abellové. Ta měla možnost stýkat se s francouzským císařem díky tomu, že bydlel v domě jejího otce. Lucia se Napoleona nejprve bála, postupem času se ale mezi nimi vytvořil jakýsi zvláštní druh přátelství.