Leden 2011

Jedno skvělé video :)

22. ledna 2011 v 21:34 Písničky mého ♥
Během mého nekonečného brouzdání po youtube.com jsem našla výborné video s Vojtou Dykem a Jirkou Macháčkem u kterého jsem se smíchem válela pod stolem, tak sem přidávám odkaz :) Snad se Vám bude líbit tak jako mi :)


Čeština

22. ledna 2011 v 15:09 Témata týdne
Já osobně mám k českému jazyku kladný vztah, protože jsem Češka.
Je to nádherný jazyk a mám na něm nejraději, že pro jedno slovo máme deset výrazů, na rozdíl od angličtiny, ve které označuje jedno slovo deset věcí. Čeština se pokládá za jeden z jazyků, které je nejtěžší naučit se. Již zmiňovanou angličtinu se sice naučí každý, kdo opravdu chce, ale pokud potom začne mluvit s Angličanem, nerozumí mu.
Mně osobně vždycky naštve, pokud někdo píše třeba na facebooku stylem: MoCiNQyYy LoWhiShKujJu ThĚee mUcQq *. Po mně je to ničení krásného jazyka, kterým čeština bezesporu je.

Hlášky z filmů :)

22. ledna 2011 v 14:19 Hlášky
Hlášky z filmů ( i z pohádek ) , které mám moc ráda:


S ČERTY NEJSOU ŽERTY:

Spadlo ti to, seber to.


PRINCEZNA ZE MLEJNA:

Čert: On si začal.
Vodník: On zlobí.
Čert: A on je zelenej.

Já jsem malej, ale šikovnej!

Jean, přines mi okno, chci se podívat do zahrady.


SNĚŽENKY A MACHŘI:

Půjdem zkratkou, pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta.


POSTŘIŽINY:

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!

Když na komín, tak na komín!


OBECNÁ ŠKOLA:

Jmenuji se Igor Hnízdo.

Rodiče, kteří chtějí vidět Idiota, přijdou do ředitelny.


POSLUŠNĚ HLÁSÍM:

Pane vachmajstr, vy jste ale hlava.


LÉTO S KOVBOJEM:

Já znám tady v okolí všechny krávy, ale vás jsem tu ještě neviděl.


KOPRETINY PRO ZÁMECKOU PANÍ:

A víš co je nejhorší? Musím spát pod tátovým obrazem pyramid. Jako vykopávka...


NA SAMOTĚ U LESA:

Jitko, krávo...


VRCHNÍ, PRCHNI!:

Jo, vypadá jako Vrána, ale je to Králík.


DRŽ HUBU:

Zdravíčko! Zabili jsme Vogela, ale musíte nás rychle pustit, máme teď totiž jiné plány.

Pošlu tě, ať se zbavíš policejního auta a ty mi přivezeš další!

Dobrý den, doktore, včera jsem na vás myslel, zvrhnul jsem kečup na prostěradlo, no děsná skvrna!

Budete se dlouho bavit výměnou mých aut?


A která je tvoje nejoblíbenější? Napiš do komentářů....

Moje nejoblíbenější knížka ( respektive knížky )

15. ledna 2011 v 21:19 Knížky mého ♥

Asi máš taky ve své knihovně nějakou knížku, kterou by sis vzal na pustý ostrov nebo kdyby hořelo. V mém případě to jsou spíš desítky takových nejoblíbenějších knížek, a tak bych tady alespoň jednu z nich moooc ráda představila :-) Tak doufám, že se najde alespoň jeden člověk, který by si ji přečetl :)

TAJEMSTVÍ NESMRTELNÉHO NIKOLASE FLAMELA
Úžasná fantasy sága od Michaela Scotta. Všechny dosud vydané knihy ( Alchymista, Čaroděj, Vědma a Kouzelník ) jsou nádherně.
Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela pojednává o patnáctiletých dvojčatech Joshovi a Sophii. Sofie pracuje na brigádě v kavárně a Josh naproti, v knihkupectví u velkého podivína Nicka Flamenga a jeho ženy Perry. Postupem času se oba dozvídají, že Nick není nikdo jiný než legendární Nikolas Flamel a Perry jeho žena Perenela. Tito manželé dokáží podle Kodexu - knihy mága Abraháma - vyrobit elixír života, po kterém nestárnou a proměnit kámen ve zlato a diamanty. Nejsou to ale jediní nesmrtelní, kteří obývají Zemi. Mezi ostatní patří i John Dee, Wiliam Shakespeare nebo legendární Johanka z Arku. Jenže většina nesmrtelných se přidala ke starobylým bytostem, které chtějí naši planetu zničit. Jedinými, kdo můžou Zemi zachránit, jsou Josh ( se zlatou aurou, představující Slunce ) a Sofie ( se stříbrnou aurou, představující Měsíc ) - dvojčata ze starodávné kletby....
A vše se ještě komplikuje tím, že Kodex získává pomocí tajemných hliněných Golemů John Dee, který slouží neznámé, ale mocné starobylé bytosti. Joshovi se ale podaří vytrhnout dvě ze stránek, na kterých je podrobně popsán rituál, díky kterému by na Zemi opět vládli starobylé bytosti a lidé by byli zotročeni. Při krádeži John zajímá Perenelu. K Flamelově boji proti " temným bytostem " se přidává i upírka Scatty, zakladatelka všech bojových umění a největší světová válečnice bojující snad ve všech válkách a bitvách. Když se John Dee dozvídá, že mu chybí závěr knihy, chystá se Nikolase, Joshe, Sofii i Scatty najít a vzít si zpět to, o čem je přesvědčený, že mu patří. Mezitím se dvojčata pod vedením Nikolase a Scatty dostanou do říše bohyně Tří tváří - Hekaté, která probouzí Sofiiny schopnosti. Od té doby má Sofie vynikající zrak, sluch, čich i hmat. Tím ale začíná rozdílnost s jejím bratrem, který jí nabyté schopnosti závidí. Johnovi se podaří zničit Hekatinu říši. Dvojčata s Flamelem se opět ocitají na útěku a míří k čarodějce z Endoru ( snad jsem to nespletla :) ), která je Scattyinou babičkou. Čarodějka předává všechny své vědomosti Sofii. V tu samou dobu se Josh sám setkává s Johnem Dee, který mu prozradí hodně věcí o Flamelových.
Přikloní se Josh na stranu zla nebo zůstane věřit Flamelovi, který mu do té doby lhal? A podaří se dvojčatům zachránit svět? Zbytek v knize...